Новини науки

FPGA-ПРИСКОРЮВАЧІ ЗЛІТАЮТЬ У «ХМАРИ»

Поява на ринку FPGA-прискорювачів, які можна перепрограмувати як угодне число раз, причому на мові високого рівня типу С, стало справжнім проривом в області високопродуктивних обчислень. Але не меншим проривом стала можливість використовувати технологію FPGA, не купуючи ці дорогі адаптери, а просто орендуючи виділений сервер з прискорювачем в «хмарі» провайдера.

Вступ або про мікросхеми FPGA в 3-х абзацах

Мікросхема FPGA (англ. Field-programmable gate array, програмувальна користувачем логічна інтегральна схема, ПЛІС) - це інтегральна мікросхема (ІМС), яку можна реконфігурувати під будь-які складні обчислювальні задачі. В індустрії існує потреба в спеціалізованих мікросхемах (ASICapplication-specific integrated circuit, інтегральна схема спеціального призначення) – від керування космічними апаратами і до розрахунків за фінансовими моделями.

Однак до появи FPGA сильним і одночасно слабким місцем спеціалізованих МС була жорстка функціональність, закладена в мікросхему, а також висока складність проектування і вартість запуску у виробництво. Якщо функціонал потім потрібно змінити, або на етапі проектування відбулися помилки, то потрібно було створювати по суті нову ІМС.

Читати статтю повністю

 Інформацію надав Ковальов Микола Олександрович, к.т.н., доц. кафедри АПЕПС ТЕФ