Поява на ринку FPGA-прискорювачів, які можна перепрограмувати як угодне число раз, причому на мові високого рівня типу С, стало справжнім проривом в області високопродуктивних обчислень. Але не меншим проривом стала можливість використовувати технологію FPGA, не купуючи ці дорогі адаптери, а просто орендуючи виділений сервер з прискорювачем в «хмарі» провайдера.
Вступ або про мікросхеми FPGA в 3-х абзацах
Мікросхема FPGA (англ. Field-programmable gate array, програмувальна користувачем логічна інтегральна схема, ПЛІС) - це інтегральна мікросхема (ІМС), яку можна реконфігурувати під будь-які складні обчислювальні задачі. В індустрії існує потреба в спеціалізованих мікросхемах (ASIC, application-specific integrated circuit, інтегральна схема спеціального призначення) – від керування космічними апаратами і до розрахунків за фінансовими моделями.
Однак до появи FPGA сильним і одночасно слабким місцем спеціалізованих МС була жорстка функціональність, закладена в мікросхему, а також висока складність проектування і вартість запуску у виробництво. Якщо функціонал потім потрібно змінити, або на етапі проектування відбулися помилки, то потрібно було створювати по суті нову ІМС.
Інформацію надав Ковальов Микола Олександрович, к.т.н., доц. кафедри АПЕПС ТЕФ