Проект «Умов прийому до вишів на 2020-й рік» передбачає невеликі зміни в умовах вступної кампанії. У дію вступає практика подання заяв через електронні ресурси. Особлива увага буде приділятися заходам, що зроблять систему більш ефективною та простою.
Вступ до ВНЗ є важливим кроком для кожного абітурієнта. Проте це непроста процедура, яка займає певний проміжок часу. Кожного року вносяться незначні зміни до вступних кампаній в університети України, а зараз планується ввести деякі корективи до Умов прийому, які вступлять в силу у 2020 році.
Міністр освіти позитивно відгукується про даний проект і стверджує, що система освіти в Україні поступово вдосконалюється. Ганна Новосад та її команда активно працюють над завершенням та удосконаленням даної реформи у системі освіти.
Працівники міністерства зазначають, що у цій справі головними пріоритетами є планування усіх корективів та системна підготовка вступників до майбутніх змін. Всі внесення у проект є цікавими та корисними, але головне, щоб вони ефективно впроваджувались у практику сучасних ВНЗ. Які ж зміни увійшли у даний проект?
Ці та інші пропозиції та новації незабаром будуть оприлюднені для того, щоб стало можливим їх обговорення та внесення змін. Усі бажаючі можуть запропонувати свої зауваження та побажання. Проект спрямований на створення всіх необхідних умов для вступу та здобуття освіти за будь-яким ступенем підготовки та забезпечення втілення всіх прав вступників на здобуття вищої освіти у ВНЗ. Проект створений за умови доцільного внесення корективів у розвиток освіти та озброєння інформацією вступників 2020 року.
Це ще не всі нововведення, які мають відображатись у законопроекті. Буде проводитись більше єдиних широких конкурсів та національних конкурсів, збільшення спеціальностей забезпечить розширення можливостей вступників. Завдяки тому, що вступники зможуть більш виважено обирати спеціальності та ВНЗ, більший відсоток абітурієнтів отримає шанс навчатися в омріяних університетах. Проект націлений на позитивний результат, який має забезпечити здобуття сучасної освіти певного рівня та значно підвищити якість вищої освіти.
Андрій Драгуцан, кафедра АПЕПС, ТЕФ