Що таке база даних?

База даних (БД) — це організована структура, яка призначена для зберігання, зміни та обробки взаємозалежної інформації, переважно великих обсягів.

БД використовують для динамічних сайтів з великими обсягами (інтернет-магазин, портал, корпоративний сайт).

Що потрібно знати

База даних — це певний набір даних, які пов'язані між собою спільною ознакою або властивістю, та впорядковані, наприклад, за алфавітом.

Об'єднання великої кількості даних в єдину базу дає змогу для формування безлічі варіації групування інформації — особисті дані клієнта, історія замовлень, каталог товарів та будь-що інше.

Головною перевагою БД є швидкість внесення та використання потрібної інформації. Завдяки спеціальним алгоритмам, які використовуються для баз даних, можна легко знаходити необхідні дані всього за декілька секунд. Також в базі даних існує певний взаємозв'язок інформації: зміна в одному рядку може спричинити зміни в інших рядках — це допомагає працювати з інформацією простіше і швидше.

Призначення

Бази даних для сайтів дають змогу зберігати інформацію, що виглядає як зв'язані між собою таблиці. Саме в БД зберігаються вся необхідна та корисна інформація для функціонування сайту (клієнтські дані, прайс-лист, список товарів).

Щоб створити запит до бази даних часто використовують Structured Query Language. SQL дає змогу додавати, редагувати та видаляти інформацію, що міститься у таблицях.
Під час програмування сайтів використовують різні системи управління БД. До основних СУБД, відносять:

Такі системи управління відрізняються централізованою обробкою запитів, забезпечують надійність, доступність та безпеку БД.

Найбільш популярною системою управління є MySQL, вона дає зручний доступ для управління БД та підтримує велику кількість таблиць різних типів.

Розподілені бази даних

Розподілені бази даних (РБД) — це сукупність логічно пов'язаних між собою БД, які є розподіленими у комп'ютерній мережі.

Переваги РБД:

Недоліки РБД:

Системи управління базами даних

СУБД — це програмні засоби, які виступають посередником між БД та її користувачами. Завдяки сукупності мовних та програмних засобів, СУБД сприяють створенню, ведення та спільного використання БД різними користувачами.

Сучасна програма СУБД складаються з ядра, процесору мови БД, підсистеми підтримки часу виконання та сервісних програм, які надають додаткові можливості для обслуговування інформаційних систем.

Висновок

Вибір правильної СУБД — це одне із ключових питань при створенні свого ресурсу. Радимо орієнтуватися на завдання, які має виконувати сайт, а також враховувати характер та обсяги даних, які система повинна обробляти.

Наш університет сприяє більш легкому розумінню та вивченню основних принципів побудови, систем управління та варіантів застосування БД. Всі уроки об'єднують теоретичну основу та реальні приклади — це допомагає максимально якісно розібратись в матеріалі.

 

 

Герасимик Іван, студент кафедри АПЕПС, ТЕФ.