Інформаційні технології — давно звичні для всіх слова, які дуже точно характеризують життя і потреби сучасного суспільства. Однак питання про те, що таке інформаційні технології багатьох може поставити в глухий кут. Давайте позбавимо себе від такої неприємної ситуації.
Отже, інформаційні технології (IT) — це сукупність методів і засобів, що використовуються для збору, зберігання, обробки і поширення інформації. В даний час діяльність людини стала сильно залежати від цих технологій, вони потребують постійного розвитку. Над розробками в галузі інформатики працюють безліч фахівців, які називаються IT-фахівцями або «айтішниками». Їх робота так чи інакше пов'язана з комп'ютерами. Спробуємо виділити види інформаційних технологій, а точніше «айтішників», що з ними працюють:
В руках представників перших двох категорій знаходиться майбутнє комп'ютерних технологій, це від них залежить те, якими способами людство буде передавати і отримувати інформацію. До них відносяться, наприклад, інженери-розробники комп'ютерного обладнання, системні адміністратори, програмісти різних профілів, тестувальники програмного забезпечення, розробники сайтів, фахівці з інформаційної безпеки.
Є й професіонали, яким необхідно управляти вже готовою інформацією. Сюди входить її збір, структуризація, оформлення, редагування — ці завдання виконують web-програмісти, web-дизайнери, контент-менеджери, менеджери інтернет-проекту. До цієї сфери діяльності відносяться і такі співробітники, як фахівці з SEO, вони відповідають за оптимізацію і просування сайту.
Погляньте на будь-який офіс: жоден з них не обходиться без комп'ютерної техніки. Багато компаній, які навіть не займаються інформаційними технологіями, мають в своєму штаті працівника, який розуміється на комп'ютерних пристроях. Це говорить про велику затребуваність IT-фахівців.
Через це стає актуальним питання про інформаційні технології в освіті України. З кожним роком з’являються нові спеціальності та направлення в університетах, пишуться сучасні книги, підручники, методички. Зараз у кожного вищого навчального закладу є свій особистий сайт, абітурієнти, сидячи у себе вдома, можуть спокійно переглядати та аналізувати будь-яку інформацію, що їх хвилює.
Сьогодні в країні налічується майже 100 тисяч програмістів, що більше, ніж в будь-якій іншій країні Європи. У той же час можна стверджувати про розшаруванні фахівців в сфері IT на тих, хто дуже популярний і менш популярний серед роботодавців. Це пов'язано з тим, що деякі галузі, в сфері інформаційних технологій, користуються особливим пріоритетом, і тому в них зосереджено порівняно більше ресурсів для розвитку. Так, експерти відзначають, що в найближчі роки будуть дуже затребувані фахівці з розробок веб і мобільних додатків, що дуже модні в наші дні.
Проектування інформаційних технологій — середовище, що швидко змінюється, в ньому завжди багато нововведень. Тут, практично щодня, з'являються найрізноманітніші проекти і розробки. Кількість фахівців в даній галузі збільшується з кожним роком і попит на них також зростає. Якщо ти хочеш зв’язати свою майбутню діяльність з інформаційними технологіями — кафедра АПЕПС КПІ ім. Ігоря Сікорського завжди рада допомогти тобі у цьому!
Драгуцан Андрій, студент кафедри АПЕПС, ТЕФ.