5 безкоштовних онлайн курсів програмування

Вивчення інформаційних технологій стає все більш доступним завдяки безперервному зростанню кількості онлайн ресурсів, які допомагають в цьому всім бажаючим. Плюсами таких ресурсів є необмежена кількість знань та безкоштовність. Також ви будете мати доступ до лекцій у будь-який час та у будь-якому місці. Мінусом є те, що ваш прогрес та якість навчання залежить лише від власної мотивації. Якщо ви думаєте з чого почати вивчення програмування — ця стаття для вас.

Codecademy

«Якщо ви знаєте, як читати, то можете навчитися програмувати».
Веб портал для вивчення дванадцяти найпопулярніших мов програмування.
Якщо потрібно познайомитися з основами нової технології, то ці уроки дуже корисні і допоможуть швидко освоїти нову мову. Але знання будуть неповними і після цих курсів обов'язково потрібно продовжувати навчання.

Alison

Елісон має понад 1000 безкоштовних курсів, доступних у 9 різних категоріях.
Залежно від навчальної мети, ви можете обирати різні типи.
Типи курсів Alison

FreeCodeCamp

Сервіс для вивчення програмування, а саме Full-stack розробки на JavaScript. Навчання побудовано за принципом самоосвіти від простого до складного. Спочатку даються базові знання, а потім завдання, які виходять за рамки вивченого і їх потрібно вирішити самостійно.
Навчання проходить поетапно:

  1. Вивчення HTML, CSS, Bootstrap.
  2. Знайомство з JS.
  3. Вивчення баз даних.
  4. Завдання на алгоритми.
  5. Створення front-end проектів

 Для спілкування з іншими учасниками є чат в Gitter.

Learn.javascript

Метою сайту є надання максимально грамотної і, актуальної інформації про javascript і суміжні технології. Присутній підручник, інструментарій та велика кількість статей для загального розвитку. Є доступний для завантаження оффлайн-варіант довідника та кілька досить складних тестів.

CS50

Ласкаво просимо в Гарвардський Університет! Перед вами - легендарний гарвардський курс «CS50. Основи програмування»!

CS50 підійде будь-кому, хто вирішив стати програмістом. Його можна рекомендувати і здатним школярам, і студентам. Ви вивчите основи програмування і основні концепції комп'ютерних наук. Курс дуже інформативний, але при цьому поданий настільки захоплююче, що лекції хочеться переглядати як улюблений серіал.
Курс проводиться англійською мовою, але портал Прометеус переклав усі лекції та завдання українською.

Викладачі кафедри АПЕПС пропонують нам поєднувати традиційне університетське навчання з онлайн курсами. Це допомогає краще засвоїти матеріал. Також студенти мають можливість розв’язувати багато цікавих практичних завдань з миттєвою перевіркою. Наприклад онлайн-підручник Learn JavaScript є методичним матеріалом для офлайн курсу з web-програмування.

Анна Шевчук, студент кафедри АПЕПС, ТЕФ