Моя майбутня професія — програміст

Професія «програміст» з кожним роком стає все більше і більше на слуху. Ви запитаєте чому? У 2018 році майже всі постійно користуються різною електротехнікою, зокрема комп'ютерами, смартфонами, планшетами. А скільки часу ми проводимо в інтернеті? Навіть вчені називають це хворобою 21-го століття. Цифрові та інформаційні носії безперервно змінюються і, звичайно, їх програмне забезпечення постійно вдосконалюється. Тому і виникла окрема спеціальність для таких потреб.

Професія «програміст»

Ні для кого не секрет, що в Україні професія інженер-програміст доволі перспективна і високооплачувана, але, звичайно, для того щоб ним стати потрібно докласти великих зусиль. Гарному спеціалісту треба постійно навчатися і вдосконалювати свої навички, займатися самоосвітою. Тому що сфера IT дуже швидко розвивається, необхідно хутко реагувати на зміни, пристосовуватись до нових технологій, в іншому випадку набуті навички будуть швидко втрачати свою актуальність. Ви маєте бути готовими до рутинної роботи, яка не вимагає фізичної активності. Також сучасний програміст повинен досконало володіти англійською мовою.
Але якщо ви готові до складностей, що на вас чекають, то, звичайно, це окупиться:

Як стати програмістом?

Безперечно, програмістами не народжуються, ними стають. Робота програміста — це розробка програмного забезпечення. Потрібно оволодіти основами програмування і алгоритмів, вибрати мови програмування, на яких ви будете писати код, оволодіти загальними поняттями цієї професії. У багатьох вакансіях присутній обов’язковий критерій — вища освіта. Тобто базові знання та диплом все-таки необхідні.
Тож, щоб отримати якусь базу знань для подальшого працевлаштування потрібно поступити в університет, а до цього успішно здати всі предмети ЗНО. Найкращі програмісти України — це випускники КПІ ім. Ігоря Сікорського, це знають всі роботодавці та всі компанії нашої держави. Наша кафедра АПЕПС вчить програмувати студентів починаючи з першого курсу, використовуючи різні мови програмування. Акцент робиться саме на здобуванні практичних навичок. 

Отже, якщо у тебе аналітичне мислення, ти швидко умієш пристосовуватися до змін, ти витривалий та терплячий, хочеш працювати в команді і дійсно турбуєшся про своє майбутнє — двері нашої кафедри завжди відкриті.

Драгуцан Андрій, студент кафедри АПЕПС, ТЕФ.