Питання оплати праці є одним з ключових під час вибору компанії, в якій працювати. Також багато хто ставить собі питання про те, як підняти зарплату, вже пропрацювавши певний час в організації. Ми поспілкувалися з експертами та склали перелік порад, що допоможуть збільшити дохід програміста.
Жителям великих міст часто навіть важко уявити, що різниця між «провінційною» і «столичною» заробітною платою спеціаліста програмного забезпечення розробника однієї кваліфікації може становити від півтора до трьох або навіть чотирьох разів.
У вакансіях роботодавці не соромляться вказувати конкретні розміри доходу. Це дозволяє не приїжджаючи на співбесіду заздалегідь оцінити рівень «компенсації» в компаніях, які вас цікавлять.
Добре описані вимоги до претендентів в такому випадку можна використовувати для прокачування відповідних навичок до потрібного рівня.
Перехід з PHP-бекендерів в React-фронтендери, з фронтендера — в системні адміністратори, або з адміна у тестувальники може істотно збільшити ваш дохід. Проблема в тому, що універсального напрямку або навіть усталеної виграшної комбінації на ринку немає.
Планомірний розвиток власної експертності — запорука не одноразового, а регулярного підвищення зарплати.
Багато в чому це збігається з банальним кар'єрним зростанням. Прискорити цей поступальний рух може корисне застосування вашої експертності.
Візьміть шефство над молодшим колегою. Узагальніть власний досвід або розкажіть про знайдене вами рішення конкретного завдання всередині компанії або навіть на конференції.
Кращим за одного експерта по темі може бути тільки їх співтовариство. Беріть участь в мітапах, організовуйте хакатони або запускайте курси навчання розробці улюбленою мовою.
Все, що ви робите для професійного співтовариства, можна і потрібно вважати вашим внеском у підвищення професійного «рівню моря».
На зростання вашої зарплати це впливає повільно, але невідворотно.
Професійне зростання спеціаліста інженерії програмного забезпечення не закінчується в 30 років, але іноді найшвидшим способом збільшити свою зарплату стає перехід з рядового працівника на позиції керівника.
Проте слід пам'ятати, що професія керівника, організатора й управлінця — це точно така ж нова кар'єра й іноді точно такий же старт з нуля: цьому теж потрібно вчитися.
Ці способи підходять і для інших професійних сфер, тому можуть бути корисними для тестувальників, адміністраторів та інших “бійців” програмної інженерії.
Принципи розвитку кар'єри, а з нею і зростання зарплати, для всіх одні ідентичні. Головне — не робити це самоціллю і не забувати отримувати задоволення від роботи в першу чергу, а від рівня заробітної плати — в другу.
Герасимик Іван, кафедра АПЕПС, ТЕФ.