Веб-програмування

Веб-програмування в наш час — це одна з найбільш перспективних сфер діяльності. У сучасному світі, якщо у будь-якого бізнесу немає власного сайту, він значно відстає від своїх конкурентів.

Для створення інтерактивних і компактних веб-додатків необхідно знати чимало сучасних веб-стандартів. Ми не претендуємо на всеосяжний опис цих стандартів, однак, ми постаралися зібрати багато цікавого матеріалу, який послужить хорошим поштовхом для починаючих веб-програмістів.

Зміст

  1. Навіщо потрібне веб програмування?
  2. Основні поняття
  3. Технології веб-програмування
  4. Веб-дизайн
  5. Програмування на стороні клієнта
  6. Програмування на стороні сервера
  7. Висновок

Навіщо потрібне веб-програмування?

Стрімкий розвиток інтернету за останні пару років призвів до збільшення кількості нових онлайн-сервісів. Починаючи від первісних характеристик і основних сервісів, доступних користувачам (пошта і веб), інтернет розвинувся у велику всесвітню павутину з великою кількістю різних сервісів, технологічних рішень і став тим місцем, де зустрічаються практично бізнес-організації всього світу.
Спостерігається зростання кількості компаній, які переходять на електронний бізнес. Вони відкривають свої корпоративні домени, створюють свої веб-сайти, рекламують свої товари і послуги в інтернеті, запускають продажі онлайн.

Основна роль в технічній частині цієї роботи буде належати саме веб-програмістам і розробникам. Їх завдання:

Основні поняття

Веб-програмування — це створення сайтів і програм, які працюють у мережі. Створюються спеціальні комп’ютерні програми — скрипти, які діляться на два типи: серверні і клієнтські. Сервер являє собою комп'ютер, на якому знаходяться файли сайту. Клієнт — це сам користувач, а якщо бути точніше, то браузер, встановлений на ПК. Подаючи запит до сервера, він виступає в ролі клієнта.
Сполучною ланкою між веб-розробником і сайтами є мова веб-програмування. Існує багато мов на яких пишуться і серверні, і клієнтські скрипти. Але деякі мови, навпаки, використовуються виключно для серверних чи клієнтських скриптів.

Технології веб-програмування

Веб-дизайн

Програмування на стороні клієнта

Програмування на стороні сервера

Таким чином, комбінуючи різні технології, будь вони клієнтські або серверні, розробник може отримати велику кількість різних інтерактивних можливостей.

Веб-програмування в КПІ

Підводячи підсумки, хотілося б відзначити, що веб-розробники це такі ж програмісти, тому що для обох позицій стоять аналогічні вимоги до навичок і вмінь. Веб-розробники використовують ті навички та інструменти, якими програмісти ніколи не будуть користуватися, наприклад, різними інструментами графічного дизайну і редагування відео. Крім того, веб-розробники зазвичай частіше програмістів контактують зі своїми замовниками.

Якщо ти не знаєш з чого почати вивчення програмування, хочеш детально вивчити основи веб-програмування та інформаційних технологій — запрошуємо тебе на навчання до нашого Київського Політехнічного Університету імені Ігоря Сікорського на кафедру АПЕПС і ми гарантуємо, що по закінченню, ти дійсно будеш професійним веб-розробником!

Драгуцан Андрій, студент кафедри АПЕПС, ТЕФ