Вступ на програміста: «за» та «проти»

Серед багатьох сучасних фахів однією з найпопулярніших вважатися комп’ютерна освіта. І на те є достатньо причин: висока зарплатня, попит на спеціалістів, можливість легко отримати роботу за кордоном. Але IT сфера швидко розвивається та еволюціоную.

Якщо раніше була висока потреба в системних адміністраторах, зараз в тренді інженерія програмного забезпечення. Що це таке і чому школярам та їх батькам слід задуматися над вступом на програміста далі і розберемо.

Основи дисципліни

Щоденно розробляються та видаються сотні мобільних додатків та десктопних програм. Безумовно над їх розробкою працюють програмісти, які пишуть системний код. Але перед створенням любої IT технології слід розробити та сформувати принципи його роботи. Саме цим, якщо говорити максимально просто, й замається програмна інженерія.

Наука вивчає як співвідноситься класична інженерія з математикою, кібернетикою та інформатикою та синтезує загальні правила, які спрощують розробку програми.

Таким чином, щоб розробити навіть найпростішій продукт, треба спочатку створити його модель, продумати зв’язки, розробити систему обслуговування та виконати багато інших маніпуляцій. Саме цим і займається фахівець із спеціальністю програмна інженерія. Дисципліна охоплює 10 базових областей:

Із такою освітою однаково легко знайти роботу що в Україні, що в США.

Історична довідка та перспективи розвитку

Уперше термін з’явився ще в 1968 році, але протягом наступних трьох десятиліть цією діяльністю займалися переважно вчені. По-перше, тогочасний розвиток комп’ютерів не дозволяв вирішувати надто складні задачі, по-друге, спеціальні програми були прерогативою крупних державних компаній та використовувалися в армії, авіації, та інших специфічних сферах.

З появою перших персональних комп’ютерів приватні компанії почали випускати для них програми. Тож з початку 90-х програмна інженерія із суто наукової дисципліни перейшла до розряду прикладного знання. Справжній бум розробок комп’ютерних програм прийшовся на 2005-2010 роки, коли в ПК та навіть смартфони почали встановлювати багатоядерні процесори.

Можливість працювати у режимі багатозадачності призвела до того, що існуюче програмне забезпечення морально застаріло. Виправити ситуацію якраз таки повинні були програмні інженери. Але виявилося, що таких спеціалістів дуже мало. Фактично було лише декілька випусків, а це свідчить про то, що роботу за фахом знайде навіть бакалавр, не кажучи вже про спеціаліста.

Де вчитися на програміста

Зрозуміло, що в майбутньому комп’ютерні мережі будуть лише розвиватися та ускладнюватися. Тому, потреба в кваліфікованих програмних інженерах тільки зростатиме. Якщо хочете отримати гарну освіту та далі працювати за дипломом, слід уважно ставитися до вибору учбового закладу.

Не дивлячись на те, що спеціалістів насправді не вистачає, перед прийняттям на роботу треба скласти серйозні іспити та підтвердити високий рівень кваліфікації. За даними опитування серед роботодавців в IT сфері кращім учбовим закладом вважається кафедра АПЕПС Київського Політехнічного Інституту.

Якщо хочете отримати гарну, високооплачувану роботу, вступ на програміста слід планувати саме сюди.

Драгуцан Андрій, студент кафедри АПЕПС, ТЕФ