Цікаві фільми та серіали про науку та техніку

Фільми й серіали не обов'язково демонструють тільки драйвовий екшн і яскраві спецефекти. Багато з них можуть навчити чогось нового і розширити горизонти знань або поміняти світогляд. Ми вирішили скласти добірку найкрутіших фільмів про технічний процес та наукові відкриття.

Абстракція: мистецтво дизайну

Мінісеріал про дизайнерів і їхню роботу в сучасному світі. В картині переплітаються творчість та філософія. Сучасні технології програмування дизайнів і тенденції, історії про людей зі світовим ім'ям і їх унікальні ідеї. Всі герої Abstract: The Art of Design досягли великих успіхів у своїх галузях. В центрі уваги знаходиться данський художник і архітектор Олафур Еліассон завдяки його ретроспективній виставці в лондонській Tate Modern.

Великий Хак (The Great Hack)

Документальний фільм, присвячений скандалу з витоком персональних даних 87 млн користувачів Facebook. Фільм порушує проблему використання персональних даних з метою маркетингу і необхідність їхнього захисту.

Потрібно дивитися, щоб розуміти роль спеціалістів програмного забезпечення «Big Data» в нашому повсякденному житті та ступінь нашої уразливості перед корпораціями, що використовують ці технології у своїх цілях.

Клонування 2.0

Автори розповідають не тільки про найбільш обговорювані сторони процесу клонування, але й порушують інші важливі теми: дослідження, експерименти, питання етики й відповідальності.

У фільмі розповідається також про цікаві експерименти та поточні проєкти. Зараз вже є мишенята з геномом медузи й стерильні самки малярійних комарів. В картині детально розповідають про проєкти "заморожений ковчег", які допоможуть відновити вимерлі види тварин, від яких збереглися живі клітини.

Теорія великого вибуху

У ньому яскраво подаються наукові факти з найрізноманітніших галузей науки (теоретична й експериментальна фізика, нейробіологія, астрономія, мікробіологія).

При цьому сюжетна лінія є досить різноманітною, вона супроводжується великою кількістю жартів. Серіал отримав кілька Еммі й навіть «Золотий глобус» за роль Шелдона Купера у виконанні незрівнянного Джима Парсонса. ТБВ стала найтривалішим ситкомом в історії (279 серій в 12 сезонах), але її перегляд проходить на одному диханні.

Соціальна мережа

Фільм режисера Девіда Фінчера, випущений у 2010 році, розповідає історію створення великої технологічної компанії на прикладі Facebook. Все починається в університетські роки.

Головні герої — приятелі. Марк — геній комп'ютерних наук, в той час як Едуардо розбирається у фінансових аспектах. Марк, відчувши себе програмістом, за ніч створює сайт, де можна вибирати, хто зі студенток привабливіше, і закачує туди зламані бази даних сусідніх університетів.

Поступово друзі розуміють, чого дійсно хочуть люди від спілкування в сучасному світі, а мережа перетворюється на відомий Facebook.

Підбиваючи підсумки, варто відзначити, що ці та багато інших, не менш яскравих фільмів, здатні змінити ваше світосприйняття та ставлення до буденних речей та явищ.

Драгуцан Андрій, кафедра АПЕПС, ТЕФ.