Що можно запрограмувати через рік, якщо займатися по дві години на день?

Для вивчення будь-якого технологічного стеку — чи то бекенд або створення мобільних додатків — слід витратити чимало часу і сил. Абітурієнти та студенти комп'ютерних спеціальностей часто замислюються над тим, а чи варто воно таких зусиль? Безсумнівно, так. Проте можна опанувати безліч навичок, витрачаючи мінімум часу — всього пару годин на день.

Хто такий фронтенд?

Це програміст, який створює користувальницький інтерфейс. Приділяючи навчанню декілька годин на день, реально за рік дотягнутися до середнього (middle) рівня веб-розробника, зібрати хороше портфоліо, що дасть вам можливість претендувати на роботу з дуже пристойною в порівнянні з багатьма іншими галузями заробітною платою.

Основи розробки

Якщо ви вирішили стати спеціалістом програмного забезпечення та створювати додатки для комп'ютерів та смартфонів, в першу чергу необхідно вибрати середовище розробки.

Знайомство з платформами

HTML, Hypertext Markup Language-мова розмітки. Використовуючи ці платформи, можна створювати текстові документи, доповнені гіперпосиланнями й різноманітними об'єктами: зображеннями, елементами форм, відеороликами, аудіозаписами.

Надбудови та абревіатури Emmet

Після вивчення базових технологій переходимо до вивчення надбудов і доповнень до них, які допоможуть вести розробку швидше.

У випадку з HTML і CSS, створювати документи набагато швидше вам допоможе знання так званих абревіатур Emmet-скорочень.

Вивчення препроцесорів HTML і CSS-5

Найбільш популярні — Pug і Haml. Технологія препроцесингу дозволяє усунути багато недоліків HTML, прискорює складання HTML-документа і його подальше редагування.

Для CSS — Sass, LESS, Stylus. Базові можливості у них є дуже схожими, істотна різниця полягає лише в деталях. Вони дозволяють створювати більш компактний код, а також використовувати змінні, функції, міксини, вкладеності блоків.

Для перетворення файлів препроцесора в зрозумілий браузеру формат теж потрібен обробник. Дуже зручно використовувати gulp, webpack, Parcel.

Вивчення JavaScript

JavaScript-мова програмування, що дозволяє управляти об'єктами документа. А також змінювати його вміст, взаємодіяти з користувачем, створювати складні анімації, відправляти запити серверам і обробляти їхні відповіді тощо.

Радимо для початку зануритися в мову без будь-яких надбудов — “чистий", так званий Vanilla JS.

Фреймворки JavaScript

Зараз найбільш популярними фреймворками для фронтенд-розробки можна вважати Vue, Angular, Ember. Спочатку слід вивчити глибоко один фреймворк, а не поверхнево кілька.

Підсумки

Кращим способом розвитку навичок в інженерії програмного забезпечення стане робота над справжніми бойовими завданнями в команді професіоналів. Працювати можна фултайм або проектно, якщо ви не готові змінити вид діяльності прямо зараз.

Найпростіший вхід в професію для людини без досвіду — стажування. Не забувайте збирати свої роботи в портфоліо. Воно може стати вашою перепусткою в хорошу компанію.

Драгуцан Андрій, кафедра АПЕПС, ТЕФ.