Що таке нематеріальні бонуси та чому IT компанії все частіше пропонують їх працівникам

Попри те, що фінансові стимули можуть довше тримати працівників у компанії, нематеріальні виплати (премії та підвищення оплати) є настільки ж важливими, згідно з даними Товариства управління людськими ресурсами (SHRM).

Сфера роботи компанії не має значення, тож інженерія програмного забезпечення не є виключенням. Крім того, нематеріальні бонуси — це гарна можливість отримати роботу, яка буде приносити не лише гроші, а ще й задоволення. Тож дізнаймося, які привілеї мають спеціалісти, що вивчили комп'ютерні науки.

Автономія

Співробітники, схоже, прагнуть самостійності — тобто, власноруч контролюють свої власні програми роботи та графіки. Недавнє дослідження, опубліковане в журналі Work and Occupations, виявило, що пом'якшення контролю за роботою працівників підвищує задоволення та сприяє добробуту в колективі, особливо серед жінок.

Оскільки програміст — це досить творча професія, відсутність жорсткого контролю, безумовно, буде великим плюсом при виборі роботодавця. Наприклад, одна з головних фішок Google полягає у тому, що проект можна здати за 1 хв до дедлайну. Що робить співробітник увесь час, відведений на реалізацію задачі, — нікого не турбує.

Визнання

Іноді так просто сказати працівникам «чудова робота» — це є однією з найважливіших речей, яку може зробити роботодавець. Люди люблять, щоб їх визнавали за зусилля та успіхи, навіть якщо винагорода не є грошовою.

У дослідженні 2015 року, опублікованому в іспанському Журналі психології, було встановлено, що програми розпізнавання працівників на робочому місці позитивно впливають на добробут і психологічний стан.

Надання нагород — це один зі способів заохотити працівників, але якщо просто сказати їм «дякую», це також може підвищити задоволення від роботи. Оскільки програмна інженерія вимагає від спеціалістів висловлювати ідеї без банального словесного заохочення, то вам, як молодому фахівцю, буде важко самореалізуватися.

Гнучке планування

Відсутність жорсткого графіка може бути важливішою, ніж бонуси для багатьох працівників, особливо тих, хто має дітей. Проєкти в IT сфері у більшості випадків не мають прив'язки до робочого місця, тому велика кількість роботодавців дозволяють брати задачі додому. Це дає змогу підтримувати баланс між працею та особистим життям.

Фокус на здоров’ї

Оскільки програмування пов'язане з малорухливим образом життя, багато роботодавців пропонують безоплатні абонементи до спортзалів або облаштовують тренажерну кімнату безпосередньо в офісі. Для співробітників це можливість слідкувати за здоров'ям та суттєво економити час та гроші.

Як отримати можливість користуватися нематеріальними бонусами

Звісно, для цього треба досконально опанувати інформаційні технології та стати гарним фахівцем у своїй справі. Простіше за все для цього поступити до АПЕПС. На кафедрі ви здобудете практичні навички та базовий досвід, які дозволять влаштуватися на роботу у будь-яку компанію та отримувати усі зазначені та деякі інші нематеріальні бонуси. 

Герасимик Іван, кафедра АПЕПС, ТЕФ