Розробка мобільних додатків сьогодні є однією з найпопулярніших послуг на інформаційному ринку. Кількість користувачів додатків за допомогою різних мобільних платформ невпинно зростає.
У 2019 році користувач завантажує додатки на смартфон не тільки з метою розважитися, але і оптимізувати виконання робочих задач та навіть вирішити нагальні бізнес-питання. Ціна за втрату часу є надто високою, тому сучасний споживач інфоресурсів має бути оснащений найкращим програмним забезпеченням для щоденного користування.
У нашій статті ми оглядово зупинимося на плюсах та мінусах використання мобільних додатків, а також розглянемо додатки з нативним і гібридним програмним забезпеченням.
Сучасні програмні продукти умовно поділяють на 3 основні види:
Процес розробки мобільних додатків проводиться на одній з існуючих платформ Android чи iOs, в інтегрованому середовищі, яке дозволяє виробнику створювати відкрите кодування, проводити тести, вирішувати поточні завдання та планувати подальше впровадження додатку.
Якщо ви досі не визначилися, для якої платформи розробляти мобільний додаток, пропонуємо звернутися до статистичних даних. За станом на 2019 рік близько 50% користувачів надають перевагу мобільним пристроям на базі Android. 30% користувачів обирають операційну систему iOs, розроблену американською компанією Apple.
Насправді, для досвідченого програміста відмінності між гібридним та нативним програмним забезпеченням є мінімальними, бо для кожного виду додатка потрібно писати код для можливості використання і на Android, і на iOs. Тому ми радимо покладатися на власні відчуття та сили і обирати вид додатку, який, на вашу думку, буде необхідним, корисним і, головне — зручним для широкого кола користувачів.
Герасимик Іван, кафедра АПЕПС, ТЕФ