Порівняння фреймворків для кроссплатформеної мобільної розробки React Native, Flutter, Ionic, Xamarin і PhoneGap

Чи замислювалися ви над тим, у чому різниця між мобільним додатком і хорошим мобільним додатком? Відповідь підкаже особистий досвід. Ви, напевно, помічали, що ігри та програми з приємним, швидким і зручним інтерфейсом є більш популярними.

На успіх програми також впливають швидкість розробки і впровадження нових «фіч». Ми розглянемо п'ять фреймворків-React Native, Flutter, Ionic, Xamarin, PhoneGap — і розберемося, в яких випадках вигідно їх використовувати.

React Native

Інструмент від Facebook призначений для того, аби зробити кроссплатформенні додатки такими ж продуктивними, як нативні.

React Native є універсальною розробкою, адже дозволяє використовувати один і той же код для різних платформ. Завдяки функції Hot Reloading, можна додавати новий код і вносити корективи безпосередньо під час виконання. Середовище поставляється з великою кількістю готових компонентів.

Flutter

Flutter — розробка Google, яка вже отримала хорошу репутацію в кроссплатформенній індустрії. Програмне забезпечення дозволяє створювати додатки з єдиною кодовою базою для мобільних платформ, веба і десктопа.

Flutter з'явився на ринку не так давно, але його популярність зросла за дуже короткий проміжок часу. Додатки на ньому можна побачити у Alibaba, Hamilton Musical, Greentea, Google Ads. Програмісти здатні легко створювати гарні інтерфейси, завдяки графічному движку та великій кількості готових віджетів.

Ionic

Програмування з Ionic дає можливість створювати кроссплатформенні гібридні додатки. Спеціалісти інженерії програмного забезпечення використовують фреймворк Apache Cordova, що перетворює веб-додатки на мобільні програми.

Дуже легкий у використанні. Фреймворк побудований на ECMAScript 6 і TypeScript. Тому його можна використовувати в будь-якій IDE, що підтримує ці мови. Варто відзначити, що Ionic передбачає веб-технології для візуалізації додатків, не використовуючи нативних компонентів.

Xamarin

Xamarin — платформа для створення мобільних додатків від Microsoft, яка також підтримує розробку для Windows. На Xamarin зроблені додатки Olo, The World Bank, Storyo.

Xamarin має два основних інструменти: Xamarin.Android/iOS і Xamarin.Forms. Також платформа передбачає безліч девайсів, що наділяють додаток можливостями та інтерфейсом, який є у нативних рішень.

У випадку iOS програма компілюється безпосередньо в машинний код, в той час як в Android спочатку відбувається компіляція в байт-код, який потім інтерпретується віртуальною машиною (JIT-компіляція).

PhoneGap

Додаток дозволяє використовувати веб-технології в мобільній розробці. Він є дистрибутивом Apache Cordova.
PhoneGap, по суті, являє собою набір HTML-сторінок, загорнутих в нативну оболонку. Сторінки зберігаються в локальному каталозі або в хмарі, а під час запуску на смартфоні отримують доступ до функцій пристрою через плагіни.

Це робить додатки PhoneGap досить легкими, але вони виглядають менш природньо.

Обираючи конкретний інструмент, пам'ятайте, що кожен з них призначений для окремих завдань.

Драгуцан Андрій, кафедра АПЕПС, ТЕФ.