Перспективи розвитку інформаційних технологій

Сфера інформаційних технологій вважається найбільш динамічною, її удосконалення відбувається з кожним днем. Використання технічних засобів забезпечує інтерактивний доступ користувачів до інформаційних ресурсів. Змінюється технічний прогрес, з’являється нове програмне забезпечення, створюються нові методи пошуку інформації та переробки даних.

Основні тенденції розвитку у сфері ІТ

Враховуючи хід розвитку подій та глобальну комп’ютеризацію, постійне збільшення доступу до певної інформації, виділяють такі перспективи розвитку ІТ:

ІТ спрямовані на те, щоб полегшити користувачам обробку, зберігання та обмін інформацією в будь-якому форматі. Комп’ютерні технології стосуються усіх сфер життя та діяльності людини. Тому програмісти щодня займаються розробкою нових функцій, програм та технічних засобів для зручності користування ІТ.

Програмування в Україні

Процес проектування, створення, тестування і підтримки комп’ютерних програм посідає одне з визначальних місць у розвитку ІТ. Програмування охоплює створення алгоритмів і аналіз потреб майбутніх користувачів програмного забезпечення, чим займається програміст.

Ця професія користується великим попитом, адже програміст — людина, що займається розробкою алгоритмів та програм на основі математичних моделей. Він володіє необхідними знаннями для створення інформаційних технологій, вміє ефективно використовувати сучасні ІТ та застосовувати будь-які програмні системи впродовж життя. У сферу його знань має входити й така галузь як інженерія програмного забезпечення. Саме такі навички знадобляться не лише в технологічній області, а й в архітектурній, управлінській та організаційній діяльності.

Сьогодні в нашій країні нараховується майже 100 тисяч програмістів. Сфера інформаційних технологій залишається одним з найбільш динамічних сегментів економіки України. Експорт послуг ІТ-сектору з країни виріс на 20%. Багато аутсорсингових компаній пропонують свої послуги по всьому світу, а у сфері розробки ІТ в Україні працює більш ніж 100 висококваліфікованих компаній.

Андрій Драгуцан, кафедра АПЕПС, ТЕФ