Недоліки професії програміста

Будь-яка професія має ряд переваг та недоліків, тому перш ніж обирати спеціальність, з якою ви плануєте пов'язати життя, треба ретельно зважити всі «за» і «проти». Ми запитали експертів, які “підводні камені” має професія програміста та до чого це може призвести.

Професія програміста відрізняється від всіх інших тим, що вона є виключно інтелектуальною. Тут потрібно саме думати. Основну цінність в цій сфері мають зважені і продумані рішення, ретельний аналіз і вміння абстрактно мислити.

Тому головний недолік, який може бути у такого роду діяльності, це те, що твоя праця впливає на твій емоційний стан і навпаки. Однією з головних умов успішної роботи спеціаліста програмного забезпечення є підтримка внутрішньої емоційної рівноваги.

Важливий аспект — це самодисципліна. Програмування хоч і може бути творчою діяльністю, але вимагає суворого виконання всіх зобов'язань. Тому дуже бажано дотримуватися режиму дня, грамотно організовувати свій робочий процес і взагалі бути до себе досить вимогливим. 

Перш за все основним недоліком вважається постійна робота за комп'ютером. Вчишся, відпочиваєш, спілкуєшся — все за комп'ютером і в одному місці. Але через кілька років очі починають втомлюватися, ноги — затікати, спина — боліти.

Технології, мова, фреймворк можуть застаріти через пару років. Хорошим прикладом може бути Flash, який раніше був популярним. Але потім прийшов HTML5, і платформа Flash пішла з ринку. Варто слідкувати за трендами розвитку технологій:

Наступним недоліком у роботі спеціаліста інженерії програмного забезпечення є обов'язкове володіння англійською. Іноземна мова необхідна майже для всього: від роботи з документацією до спілкування з колегами та замовниками.

Також випускники АПЕПС відзначають, що робота програміста є досить рутинною. Більша частина часу йде на виконання нудних, але необхідних завдань:

Серед недоліків варто також відзначити конкуренцію, що постійно зростає. Зараз кадровий голод в IT-індустрії ще зберігається, але це не надовго. Сьогодні вчорашні абітурієнти стають прекрасними фахівцями в даній галузі. При цьому попередні фахівці ще не пішли на пенсію, тому що індустрія є досить молодою.

Підсумуємо

Вивчайте і використовуйте різні технології на старті своєї кар'єри, тому що фахівець з широким охопленням знань і навичок, який вміє підібрати потрібний інструмент до поточної задачі, добре цінується роботодавцями.

Звертайте увагу на власну спеціалізацію. Вузькоспеціалізовані фахівці краще і професійніше виконують свої безпосередні обов'язки. Спеціалісти широкого профілю продають лише ті навички, які потрібні роботодавцю.

Герасимик Іван, кафедра АПЕПС, ТЕФ.