Існує дуже багато варіацій мов програмування Сі Шарп, С++, Phyton, Delphi, загалом більше 170, і це лише ті, які використовуються для розробки сучасного програмного забезпечення. Серед такого різноманіття важко вибрати мову, яку слід вивчити першою.

Багато спеціалістів рекомендують JavaScript програмування, оскільки воно просте у вивченні та багатофункціональне. Справді, були проведені дослідження, в рамках яких діти від 12 до 16 років протягом місяця вивчали різні мови програмування.

Чи задумувались ви коли-небудь, як працюють сайти та яким чином розуміють, що треба зробити у відповідь на дії користувача? Наприклад, при кліку на фото, воно збільшується а фон затемнюється, щоб сфокусувати увагу на зображенні. JavaScript програмування відповідає за цю взаємодію. Алгоритм наступний:

1. користувач натиснув клавішу чи зробив клік;
  2. спрацювала подія;
  4. на сайті відобразилися зміни.

Програмування на Javascript дійсно використовується для оформлення веб-сторінок і це єдина загальна мова для усіх типів браузерів, як для платформ Windows, так і для MacOS. Враховуючи те, що кожен день створюються сотні, або навіть тисячі сайтів, ця мова безумовно буде актуальною та в осяжному майбутньому дуже популярною.

Чи має мова мінуси

Але слід сказати про те, що ці недоліки дуже легко виправляються за рахунок використання спеціального програмного забезпечення.

Навчання основам JavaScript — це основа бази знань майбутнього програміста. Ця мова дуже проста, та допомагає зрозуміти, як працює код. Тому вивчати її рекомендують у першу чергу дітям. У майбутньому це допоможе програмісту початківцю легше вивчити інші популярні мови.

За допомогою js можна створити любий сценарій для сайту, розробити калькулятор, запросити данні користувача, передати інформацію на сервер, та багато чого іншого. За рахунок певної обмеженості, мова дуже легко засвоюється.

Вивчення JavaScript програмування має сенс ще й тому, що спеціалістам у цій галузі легко знайти роботу. Навіть декількох уроків буде достатньо, щоб мати змогу виконувати прості замовлення. Якщо отримати повноцінну освіту, то проблем з працевлаштуванням взагалі не буде.

Якщо мрієте про успішну кар’єру програміста, зверніть увагу на Київський Політехнічний Інститут, за посиланням — http://apeps.kpi.ua/, можна ознайомитися із перевагами учбового закладу та зв’язатися із кафедрою АПЕПС для уточнення деталей.

Герасимик Іван, студент кафедри АПЕПС, ТЕФ