Від початківця до керівника проекту: як стати успішним у сфері програмної інженерії

Інформаційні технології вважаються найбільш перспективною сферою діяльності для молодих спеціалістів. Але на практиці велика кількість випускників не може себе реалізувати. Це трапляється тому, що сучасні бізнес-моделі побудовані на європейських та американських прикладах, а навчання у більшості ВНЗ все ще відбувається за радянськими схемами, які дуже застаріли та не мають нічого спільного з реальним життям. Тож дізнаймося, як себе реалізувати та отримати посаду керівника.

Початковий етап реалізації

Перш за все потрібно вибрати цікаву дисципліну. Однією з найбільш перспективних вважається інженерія програмного забезпечення. Далі слід здобути глибокі навички за цією спеціалізацією та пройти співбесіду.

Велика кількість молодих спеціалістів нехтує тим, що навіть маленькі IT-компанії прагнуть взяти на роботу експерта екстра класу. Тому слід добре вивчати комп'ютерні науки, інакше знайдете роботу тільки у фірмі, де вас візьмуть, щоб закрити посаду, а до реальної роботи не допустять.

А без цього отримати практичні навички програмування неможливо. Це стане проблемою у майбутньому. Звісно, перше питання більшості роботодавців — чи маєте ви досвід роботи? Якщо відповісте “так”, наступне запитання буде стосуватися того, що ви зробили та чого досягли на попередньому місці.

Тож для старту кар'єри шукайте компанію, якій потрібний насамперед програміст. Це дасть змогу перевести теоретичні навички в практичні та отримати реальний досвід створення програм.

Перехід на нову сходинку кар'єри

За 2-3 роки на посаді Junior спеціаліста ваші практичні знання значно збільшаться. Якщо відчуваєте, що ви вже досягли в компанії певної верхньої межі, можете замислитися над пошуком нового місця роботи. Навіть якщо ваша фірма працює над розробкою складних та цікавих проєктів, але вас за 3 роки до них так і не допустили, самореалізуватися не вийде.

Не бійтеся шукати нове. Програмна інженерія швидко розвивається, тому знайти місце Middle Engineer буде нескладно. Тут ви будете працювати ще 3-5 років. Окрім професійних навичок, слід вже працювати й над соціальними. Тобто треба не боятися висловлювати свою думку, тверезо пропонувати критику, не боятися брати на себе відповідальність.

Якщо ваші ініціативи приноситимуть реальну користь компанії, ви дуже швидко отримаєте посаду Senior Engineer. На цьому етапі вчіться розділяти обов'язки та планувати роботу. Це дозволить підвищити не тільки вашу ефективність, але й професійний рівень всього відділу. Будьте певні, такий внесок не залишиться непоміченим, і роботодавець призначить вас на посаду керівника.

Кілька корисних порад

Звісно, вам слід запастися терпінням, адже кар'єрна драбина має безліч сходинок і, щоб пройти їх усі, знадобиться багато часу. Але результат того вартий, адже ваша заробітна платня збільшиться з $500-600 до $10000-15000.

Та щоб усе це стало можливим, необхідно спершу отримати гарну освіту. Кафедра АПЕПС — це ваша можливість стати затребуваним фахівцем та побудувати кар'єру мрії. 

Драгуцан Андрій, кафедра АПЕПС, ТЕФ.