Як швидко вивчити іноземну мову, щоб розмовляти нею, та для чого це програмістам

Програміст — це інтернаціональна професія. Якщо ви здобули гідну освіту, можна працювати у будь-якій країні світу. Та перш за все потрібно пройти співбесіду. Навіть якщо ви блискуче володієте комп'ютерними науками, потенційний роботодавець цього не помітить, якщо ви не скажете йому про свій досвід та навички його рідною мовою. У цій статті ви дізнаєтесь як за пів року вивчити будь-яку іноземну мову.

Позначте свою мету, заради якої вчитеся

Сучасні інформаційні технології активніше за все розвиваються у Сполучених Штатах. Тому, аби на високому рівні програмувати та володіти актуальними нововведеннями, конче потрібно знати англійську. Цікаві публікації є також на мандарині та хінді.

Але для початку чітко визначте, заради чого вчитеся. Наприклад, вас цікавить інженерія програмного забезпечення, і ви плануєте працювати в Німеччині. У цьому випадку у вас з'являться мета та мотивація. Це стовпи, на яких базується весь процес навчання.

З чого розпочати

Тим, хто працює в IT індустрії, іноземні мови даються краще, оскільки в цій сфері дуже багато запозичених слів. Тож база у вас вже існує. Далі потрібно зосередити увагу на вивченні дієслів. Ця частина мови передає дію та допоможе вашим співрозмовникам легше зрозуміти, чого ви від них хочете.

Зробіть наступну вправу:

Так ви швидко розширите іноземний словник та вже зможете спілкуватися на елементарному рівні.

Не відкладайте практику на потім

Коли ви вчите програмування, прагнете зразу ж закріпити нові навички шляхом створення коду. Так мозок найкраще засвоює інформацію. З мовами так само. Повторюйте протягом дня усі нові слова по 5-10 разів.

Ще краще — використовувати їх у діалогах. Зрозуміло, що у колі знайомих знайти співбесідника не завжди можливо. Використовуйте для цього соціальні платформи, наприклад, Facebook. Існують навіть спеціальні групи, в яких спілкуються люди, які вчать іноземну мову.

Підключайте фантазію, щоб краще засвоїти новий матеріал

Одна з найбільш ефективних методик — це асоціації. Наприклад, англійською sleep означає спати. Це слово легко запам'ятати через анаграму злипаються очі.

Мозок одразу ж отримує підказку і швидко засвоює значення. Якщо певні слова даються складно, створіть з ними асоціації та запишіть.

Виконуючи цю вправу, подивіться по словнику, які ще існують синоніми для цього слова. Наприклад “підтвердити” англійською можна сказати двома фразами: approve та confirm.

Ще один найдієвіший метод

Якщо ви тільки плануєте здобути комп'ютерну професію та ваша мета — програмна інженерія, вступайте до лав студентів АПЕПС. Це дасть вам змогу отримати гідний рівень освіти та сумістити професійне навчання із вивченням іноземної мови під керівництвом досвідчених педагогів. 

Драгуцан Андрій, кафедра АПЕПС, ТЕФ