Новини

Антиковідна розробка нашої кафедри

Диспенсер під назвою «Маячок» є спільною розробкою кафедри автоматизації проєктування енергетичних процесів та систем Київської політехніки й ТОВ «Оптимум Інжиніринг».

Пристрої уже встановили на входах/виходах до Центрального залізничного вокзалу Києва. Це безконтактні автоматичні диспенсери, які вимірюють температуру пасажирів і водночас дезінфікують руки антисептичним розчином. Якщо температура підвищена, вмикається звуковий та світловий сигнал.

«Ми працювали над розробкою понад чотири місяці, – розповідає один із розробників приладу, магістрант кафедри АПЕПС Владислав Голець. – Ми мали кілька принципіальних вимог: по-перше, диспенсер мав бути надійним і швидкодійним. Людина поміщає руки в отвір, прилад зрошує їх антисептиком, одночасно вимірює температуру – й одразу йде сигнал. По-друге – це ощадність. Надмірні дози антисептику можуть викликати алергію або подразнення шкіри у дорослих, а дітям – узагалі протипоказані. До того ж і розчини в Україні коштують недешево. Наш прилад можна налаштувати на дозування від 0,5 до 5 мл – залежно від потреби».

Також розв’язано проблему більшості термодатчиків, які показують точну температуру тіла, тільки якщо людина перебуває з датчиком в одному приміщенні щонайменше пів години, а «Маячок» вимірює температуру тіла значно швидше.

Диспенсером уже користуються КМДА, патрульна поліція Києва, Міністерство освіти, Міністерство оборони, Національна гвардія та столичний Центральний вокзал.