Новини

В ТАТАРБУНАРАХ ПЛАНУЮТЬ ЗАЛУЧИТИ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ІНВЕСТОРІВ ДЛЯ УТЕПЛЕННЯ ШКІЛ І ДИТСАДКІВ

Одразу після завершення виборчої кампанії керівництво новоствореного Татарбунарського ОТГ, що на Одещині, домовилося про співпрацю з польськими інвесторами, які запропонували проведення комплексної термосанації шкіл та дитсадків об’єднаної громади.

28 жовтня мер Татарбунар Андрій Глущенко відвідав сонячну електростанцію біля села Білолісся, побудовану цього року завдяки співпраці українських компаній з польськими виробниками. Після огляду станції, міський голова та головний інженер українського представництва польської компанії HANPLAST Олег Ворошиловський повідомили, що наступного тижня Татарбунарська ОТГ та HANPLAST підпишуть меморандум про співробітництво.  Результатом цього співробітництва стане залучення польських інвестицій для комплексної термосанації шкіл та дитсадків Татарбунарської ОТГ, до якої відтепер входитиме і село Білолісся. Термосанація включатиме комплексний теплоаудит будівель, заміну усіх систем опалювання та утеплення стін, вікон та покрівлі. Того ж дня міський голова відвідав приміщення Татарбунарськjuj відділення Арцизького відділу поліції, де нещодавно була встановлена новітня антиковідна розробка вітчизняних виробників – безконтактні диспенсери для дезінфекції рук, які одночасно з дезінфекцією проводять температурний скринінг та сигналізують, якщо температура у людини підвищена. Диспенсери «Маячок-Т» були розроблені цього року українською компанією ТОВ «Оптимум Інжиніринг» у співпраці з кафедрою АПЕПС Національного технічного університету «КПІ».

Ознайомившись з розробкою, Андрій Глущенко провів консультаційну нараду зі спеціалістами у сфері медицини та шкільної освіти, на якій була обговорена можливість установки диспенсерів з температурним скрінінгом у навчальних закладах Татарбунарської ОТГ. Крім того, після наради з експертами було вирішено створити при Татарбунарській ОТГ Інвестиційний центр, який буде займатися залученням інвестицій, правовим супроводом інвесторів та пошуком інноваційних рішень для громади. При створенні Центру планується залучити до співпраці експертів з Громадського центру правосуддя Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України». Як підкреслив Глущенко, реформа децентралізації наділяє об’єднану теріторіальну громаду достатніми повноваженнями, щоб вона могла самостійно приймати рішення, необхідні для її розвитку та процвітання. 

Матеріали взяті з сайту lenta.ua. Джерело