AMD ЗНАЧНО ПІДСИЛЮЄТЬСЯ, ПРИДБАВШИ XILINX ЗА 35 МЛРД ДОЛАРІВ

AMD ЗНАЧНО ПІДСИЛЮЄТЬСЯ, ПРИДБАВШИ XILINX ЗА 35 МЛРД ДОЛАРІВ

Завантажити новину

Виробник комп'ютерних мікропроцесорів AMD офіційно оголосив про придбання компанії Xilinx, що спеціалізується на випуску програмованих вентильних матриць (FPGA). Продаж Xilinx компанії AMD стане однією з найбільших операцій в IT-індустрії. У вересні 2020 року Nvidia оголосила про покупку розробника мікросхем ARM за 40 млрд доларів.

FPGA широко застосовуються в різних пристроях, включаючи споживчу електроніку, телекомунікаційному обладнанні, спеціалізованих платах-прискорювачах для застосування в дата-центрах і різної робототехніці. Наприклад, в системах керування марсоходів NASAвикористані ПЛІС саме цієї компанії.

В асортименті Xilinxє найрізноманітніші FPGA-матриці, включаючи моделі з великою кількістю різноманітних архітектурних ресурсів, що випускаються під маркою Virtex UltraScale і конкурують з рішеннями Intel Stratix 10.

Протягом десятиліть AMD вважалася конкурентом Intel і вигравала в основному за рахунок продажів бюджетних процесорів. Але останнім часом компанія випередила Intel за деякими ключовими показниками обчислювальної потужності, а її конкурент зіткнувся з технічними і фінансовими проблемами.

У бесіді з аналітиками глава AMD Ліза Су (Lisa Su) назвала сильною стороною Xilinx широке портфоліо спеціалізованих процесорів, оптимізованих для високих робочих навантажень: «Наше придбання Xilinx знаменує собою наступний етап на шляху до того, щоб AMD стала лідером в області високопродуктивних обчислень і кращим партнером для найбільших технологічних компаній в світі. Об'єднавши наші інженерні команди світового класу і глибокий досвід в предметної області, ми створимо лідера галузі з баченням, талантом і масштабом, який визначить майбутнє високопродуктивних обчислень... Xilinx також побудувала глибокі стратегічні партнерські відносини на різних ринках, що розвиваються, включаючи 5G-мережі, центри обробки даних , автомобільну, промислову, аерокосмічну і оборонної галузі. Xilinx зарекомендувала себе як стратегічний технологічний партнер для широкого кола лідерів галузі".

Можна очікувати, що патенти і технології Xilinx допоможуть AMD посилити конкуренцію з Intel на ринку рішень для дата-центрів і серверів. Тепер у AMD дуже широкий пакет продуктів для ринку високопродуктивних обчислень. Вона зможе скласти конкуренцію Intel і на ринку програмованих вентильних матриць (FPGA). Нагадаємо, 2015 року Intel для виходу на ринок FPGA-матриць й підвищення ефективності створення нових процесорів і контролерів купила компанію Altera, заплативши $16,7 млрд.