25 порад програмісту-початківцю

Професія програміста популярна та поширена, але не все так просто та зрозуміло. Ми пропонуємо ознайомитися з порадами, які має знати кожен початківець у сфері програмування:

  1. Терпіння, терпіння та знову терпіння. Єдиний метод вивчити програмування – це вчитися. Не дозволяйте собі відмовлятися від мети.
  2. Вивчати теорію – це замало. Якщо ви навіть добре вивчите теоретичний матеріал, це навряд чи зможе допомогти освоїти професію. Важливо те, як ви можете використовувати інформацію в роботі.
  3. Використовуйте допомогу. Найкращі фахівці не можуть знати все про всіх. Деякі питання можуть бути складними, але ці проблеми допоможе вирішити Google. Отже, якщо є складності, гугліть.
  4. Не збирайте помилки. Потрібно частіше перевіряти коди під час роботи – тоді помилок буде менше, а знайти їх буде простіше.
  5. Не залишайтесь на самоті. Вивчати програмування досить складно самому. Тож не бійтеся спитати та звертатися по допомогу до професійних програмістів або початківців на форумах, спеціальних сайтах.
  6. Не зліться. Якщо помилка Error виникає регулярно, потрібно спокійно реагувати на це. Навіть у професійних програмістів виникають помилки, але це не є великою проблемою, якщо сприймати все спокійно.
  7. Не потрібно купувати 5 моніторів. Такі системи є у голлівудських фільмах, але вони дещо не відповідають дійсності. Достатньо одного, але якісного екрану.
  8. Відчуйте різницю між великою та маленькою літерами. Це зрозуміло не одразу, але поступово ви звикнете.
  9. Не намагайтеся зрозуміти все. Вочевидь, так все одно не вийде. Потрібно просто знати, де можна знайти підказки та потрібну інформацію.
  10. Працюйте в парі. Це непоганий варіант для отримання гарного результату.
  11. Зміна коду є частиною процесу. Не всі коди під час програмування будуть ідеальними, тож час від часу потрібно змінювати недоречні команди.
  12. Бути генієм математики не потрібно. Людина з не математичним складом розуму також має шанси стати гарним програмістом.
  13. Навчіться радіти маленьким перемогам!
  14. Цінуйте зустрічі та не відмовляйтеся від них. Вони допоможуть дізнаватися важливу інформацію.
  15. Для отримання роботи не потрібно мати 10000 напрацьованих годин.
  16. Правильно формулюйте прохання про допомогу. Воно має бути чітким та зрозумілим.
  17. Думати про код постійно – це нормально!
  18. Програмісти іноді роблять великі помилки, які коштують компаніям великих збитків. Але не роблять помилки тільки ті, хто не працює. Це неприємно, але нічого страшного в цьому немає.
  19. Алгоритми можуть бути схожими на роботу телефонної книги.
  20. У програміста ніколи немає відчуття, що він може і хоче працювати цілий день.
  21. Програмісти не припиняють своє навчання ніколи.
  22. Для виконання завдання необхідно обрати правильні інструменти.
  23. Спробуйте примусити свій комп’ютер розмірковувати як людина. Це може здаватися неможливим, але наблизитися до такого ефекту можливо.
  24. Тримайтеся до кінця, не складайте руки за крок до перемоги.
  25. Навчатися принципам програмування складно, але це цікава та перспективна професія, на яку варто витрачати час.

 Герасимик Іван, кафедра АПЕПС, ТЕФ.